Blog

Jak napsat milostný dopis: 6 jednoduchých kroků

Jak napsat milostný dopis: 6 jednoduchých kroků

V dnešní době není psaní dopisů příliš obvyklé. O to romantičtější je to ale krok, který vaší drahé polovičce možná vyrazí dech. Možná máte problém začít a nevíte, jak dopis správně uchopit, aby to nebylo trapné? Prozradíme jak na to. Nechte se inspirovat.

  1. Zamyslete se nad stylem psaní
  2. Úvod dopisu
  3. Připomeňte společný zážitek
  4. Vyzdvihnutí maličkostí a vlastností
  5. Projev náklonnosti a touhy
  6. Plánování budoucnosti

Zamyslete se nad stylem psaní

Milostný dopis se nemusí jen skládat z básní a veršů, ale může být také humorný. Pokud je humor vaší silnou stránkou nebo si vaše polovička nepotrpí na formálnost, své city můžete vyznat také zábavnou formou.

Úvod dopisu

Na začátku vašeho milostného psaní by měli zaznít, proč jste se rozhodli pro tuto formu komunikace. Možná se jedná o první vyznání lásky, výročí nebo jen velká událost, která vás zasáhla. Takto ihned v adresátovi vzbudíte touhu číst dál.

Připomeňte společný zážitek

Aby byl dopis skutečně osobní, nezapomeňte zmínit nějaký osobní zážitek s partnerem, na který tak rádi vzpomínáte. Nejenže můžete v rámci historky můžete vyznat lásku, ale můžete sdělit také myšlenku, kterou jste v daný okamžik měli, jen jste se ji báli říct nahlas.

Vyzdvihnutí maličkostí a vlastností

Možná váš partner automaticky dělá činnost, kterou vnímáte jako projev náklonnosti a lásky, jen jste to nikdy neřekli nahlas. Řekněte, co na osobě milujete, můžete to být i maličkost. Nezapomeňte vyzdvihnout ale také dobré vlastnosti a na ty špatné jej jen v legraci upozorněte.

Projev náklonnosti a touhy

Teď přišel ten okamžik, kdy byste měli své drahé polovičce vyznat nehynoucí lásku. Dejte jim najevo, že toužíte být v jejich blízkosti a jak špatně se asi cítíte, když ho vedle sebe nemáte.

Plánování budoucnosti

Na závěr nezapomeňte ani na plánování společné budoucnosti a sdělení vašich konkrétních představ.

Share this post

About the author