Jak vybírat produkt

Jak vybrat produkt a nestrávit tím týden

Na tomto webu nepublikujeme pouze ukázky vzorů a návody na psaní dokumentů. Našim cílem je komplexní webový server, který radí s běžnými problémy. Nedávno jsme my sami vybírali několik nových produktů, konkrétně sušičku a pračku a prošli jsme si díky tomu obrovským množstvím hodin, které jsme trávili vybíráním. Něco jsme u toho však zjistili a poučili se. To může pomoci při vybírání i vám a o tom je tento článek.

V dnešní době je obrovská nabídka produktů různě na internetu. Nemusíte tedy už chodit do prodejen a výrobky nakupovat sami. To sebou nese však i jednu nevýhodu – nabídka je obrovská a v e-shopu není nikdo, kdo by vám poradil tak jako vyškolený obchodník v kamenné prodejně.

Spolehnout se tedy musíte na různé srovnávače, které však mají nevýhodu v tom, že vám nic neřeknou o kvalitě produktu a co se týče parametrů a funkcí, větší přehled si tím také neuděláte. Někdy je totiž těžké jen pochopit, které vlastnosti a funkce jsou jen marketingový tahák a které vy, jako uživatel, můžete využít. Pro dobrý nápad je proto nutný komplexní průzkum trhu, do kterého jsme se při nákupu sušiček pustili, bohužel dřív, než jsme narazili na některé velké pomocníky, o kterých vám chceme napsat.

Málo času na průzkum trhu?

Poté, co jsme již několik hodin věnovali průzkumu, narazili jsme na některé projekty, které nám, běžným spotřebitelům s výběrem pomáhají. Pokud vám nevadí placené řešení, je tu pro vás spotřebitelský projekt DTest, kde najdete odborné recenze a rady, jak vybírat určité produkty. Nevýhodou však je, že DTest je placený. Zdarma je zde srovnávač cen www.heureka.cz a nebo různé magazíny, které semtam o výběru něco napíšou, jako www.idnes.cz/bydleni

My však při nákupu sušičku narazili na skvělou variantu, která je zdarma. Je to web s recenzemi produktů www.arecenze.cz. Na tento web jsme bohužel nepřišli hned na začátku, protože by nám ušetřil hodně času při nakupování. Tým kolem tohoto webu dělá něco podobného jako my – snaží se pomáhat lidem s jejich problémy, v tomto případě ne s psaním různých úředních dopisů, ale s vybíráním produktů. Podle všeho postupují přesně tak, jak jsme na začátku postupovali my – tráví dlouhé hodiny hledáním toho nejlepšího produktu. Oni však potom věnují další dlouhé hodiny tím, že o tom napíšou dlouhý a přínosný článek na svůj web a výrobky buď sami otestují, nebo odborným posudkem vyberou top 10 produktů dle tohoto průzkumu trhu.

Pokud tedy hledáte například sušičku jako my, doporučujeme rovnou přejít na placenou část Dtestu, nebo na recenzi a test sušiček na portálu Arecenze a přečíst si jejich článek. Ušetříte tím spoustu času. Hodně štěstí s vybíráním! A pokud by náhodou i přes dobrý výběr byl problém s produktem, nepřehléněte naši sekci o tom, jak napsat reklamaci.

Další recenze a testy dostupné zdarma:
Test sušiček
Test praček
Test praček se sušičkou
Test myček
Test vysavačů
Test sušiček ovoce
Test fénů na vlasy
Test tyčových míxérů
Test automatických kávovarů
Test pákových kávovarů

Rok 2017 ve znamení testů

Edit článku pro rok 2017: Z webu arecenze.cz se stal náš partner, takže už nejenom pomáháme lidem s psaním skvělých dopisů, ale také s výběrem skvělého produktu. Nové testy, na kterých jsme měli tu čest se podílet v jakékoliv míře jsou například:

Stolní grily (test a jak vybrat)

Test odšťavňovačů

Velký test kočárků – Kombinovaných i sportovních, včetně článku jak vybrat a také test autosedaček.

Porovnání nejlepších notebooků a také recenze mobilů.

Protože jsme milovníci kvalitního spatní, byli jsme samozřejmě velmi rádi, že jsme mohli spolupracovat také na testu matrací všech tvrdostí.

A protože každý milovník spaní ví, že spánek nejde milovat, když je v ložnici 40 stupňů, velmi oceňujeme test klimatizací. Sami budeme tento rok klimatizaci vybírat.

 

Dalších zajímavých webů přibylo jak hub po dešti, za zmínku stojí například porovnání a recenze vysavačů na techradce.cz. Osobně nás zaujal Sencor SVC 7 CA